PRZESŁUCHANIA do „Agrippiny”

Stowarzyszenie Dramma per Musica zaprasza młode talenty wokalne na przesłuchania do opery G. F. Haendla „Agrippina”. Kierownictwo muzyczne – Lilianna Stawarz, reżyseria – Natalia Kozłowska.

TERMIN: 27 kwietnia 2014 (niedziela), w godzinach 14.30-18.30

MIEJSCE: Warszawska Opera Kameralna (al. Solidarności 76b)

role:

Agrippina (sopran, mezzosopran) – druga obsada

Poppea (sopran) – druga obsada

Ottone (alt, alt – kontratenor) – druga obsada

Claudio (bas) – druga obsada

Pallante (bas-baryton) – druga obsada

Narciso (mezzosopran – kontratenor) – druga obsada

Lesbo (bas-baryton, baryton) – pierwsza i druga obsada

Projekt przewiduje udział w próbach muzycznych i scenicznych (21-25.07.2014, 4.08-5.09) pod okiem doświadczonych artystów (Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Artur Stefanowicz, Wojciech Gierlach) oraz gwarancję występu w przynajmniej jednym spektaklu w dniach 6-14.09.2014 (Teatr Stanisławowski w Łazienkach Królewskich w Warszawie)

Program obowiązkowy na przesłuchanie:

Agrippina:  „L’alma mia fra le tempeste” i  „Non ho cor che per amarti”

Poppea: „Vaghe perle” i „Se giunge un dispetto” – wersja długa

Claudio – „Cade il mondo”

Ottone – „Vaghe fonti”

Narciso, Lesbo, Pallante – dowolna aria G. F. Haendla

a’= 415Hz

W przypadku arii obowiązkowych na prośbę kandydata Stowarzyszenie może przesłać nuty w formie PDF.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, typ głosu i wybrana partia, CV, zdjęcie, numer telefonu, adres email, w przypadku partii Narciso, Lesbo i Pallante – tytuł arii przygotowanej na przesłuchanie) prosimy kierować na adres: stowarzyszenie@drammapermusica.pl w terminie do 21.04.2014.